2009 YILI KURUMSAL FİLM FESTİVALİNE ÇAĞRI

2009 YILI KURUMSAL FİLM FESTİVALİNE ÇAĞRI / KURUM PERSONELİNE DUYURULUR

corp

Şirketler ve Kurumların tamamen kendi personeli, imkanları ve fikirleriyle hazırlanarak yarıştığı “Corporate Film Festivali” 2009 yılında da düzenleniyor.  TCDD olarak ilkine katıldığımız ve en iyi ekip ödülünü aldığımız festivale bu yılda katılarak, Kuruluşumuzu ve yarattığımız değerleri kamuoyuna değişik bir çerçeveden anlatmak istiyoruz. Festival için hazırlanacak filmler İŞ’TE REKLAM, İŞ’TE İLETİŞİM ve İŞ’TE MARKA kategorilerinde olacak.

Sizde festivale bizimle katılmak ve senarist, oyuncu, yönetmen, yapımcı olarak gücünüzü katmak isterseniz ahmetduman@tcdd.gov.tr elektronik posta adresine veya 4570 numaralı dahili telefona başvurabilirsiniz. Festivalin resmi internet sitesinin adresi http://www.corporatefilmfest.com/ dir. Bu adreste festivalle ilgili daha detaylı açıklamalara ulaşabilirsiniz.

İŞ’TE REKLAM

Corporate Film Fest 4. yılında da çalışanları kendi reklamını yapmaya çalarıyor. Her kademede farklı çalışanlar; kurumunun, ürün ya da hizmetinin reklamını yapmak istese neler yapardı fikri ile yola çıkılan bu kategoride pekçok farklı sektörden onlarca çalışan kurumuna yeni bir bakış açısı ile yaklaştı. Yaratıcılığın, kısa yoldan en etkili anlatımı yakalamanın ve fark yaratmanın en hızlı ve eğlenceli yolunu deneyimlemek için maksimum 1 dakikalık reklam filminiz ile festivalde yarışmaya davetlisiniz.

İŞ’TE İLETİŞİM

İletişim duygu, düşünce ve bilginin çeşitli yollar ile aktarımıdır. İş dünyası için de olmazsa olmazdır ve birbirini anlamaya yarayan en etkili araçtır. Kademeler arası iletişim, iş arkadaşlarınızla iletişim, müşterileriniz ile iletişim, rakipleriniz ile iletişim ve Dünya ile iletişim kurmanın çeşitli yolları var. Konuşarak, susarak, yazışarak, tartışarak, görerek ve dinleyerek direkt ya da dolaylı olarak çeşitli iletişim araçlarının çeşitli yöntemlerle kullanırız. Tüm bu iletişim kurma çabalarında zaman zaman iletişim kazaları yaşarız. iletişim kazalarının ciddi yönü dramatik sonuçlara gidebilir. Ama bir de komik yanı vardır ki çoğu zaman Laz fıkraları ve Nasrettin Hoca fıkralarının temel dayanağı da bu iletişim kazalarıdır.
Şimdi sizleri şöyle bir geriye çekilip İŞ’te İletişim Kazalarına bakmaya davet ediyoruz. Bizim ilk aklımıza gelenler
Anlatan ama anlaşılamayan…
Keşke diyen…
İma ile anlatımı seçen…
Susarak anlaşılmayı bekleyen…
Çok konuşup anlatamayan…
Jest ve/veya mimikleri ile yanlış anlaşılan…

İŞ’TE MARKA

İnsanlar gibi markalarında bir kişiliği, geçmişi ve gelecek planları vardır. Bir ürün ya da hizmetin markalaşması için önce iyi bir fikre, sonrasında uygulamaya ihtiyaç vardır.
Kalite, yönetim, pazarlama, finans ve müşteri ilişkileri stratejisinin tamamı markayı yaratır.
Yani kurumsal yapı içinde; bu alanlarda işgücünü oluşturan insanlar markalaşmanın ve marka korumanın en önemli parçasıdır.
Markanın isminden logosuna, ambalaja tasarımından hedef kitlenin doğru saptanmasına, hedefe uygun reklam, pazarlama ve promosyon uygulamalarına uzanan bir yolculuktan söz edilir.
Akıl ile yürüyen bu süreçte sizi "İŞ’te Sinema" gözüyle bakmaya davet ediyoruz.

Fikriniz ve filminiz ile markanıza bir imzada siz atın…

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*