Duyurular

TCDD Sincan-İnönü hızlı tren ERTMS ihalesi

TCDD Sincan-İnönü hızlı tren ERTMS ihalesi T.C Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü TCDD NET  ERTMS/ETCS Seviye 1 sistemleri üzerine ERTMS/ETCS Seviye 2 sistemlerinin kurulması yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. İhale Kayıt Numarası:2011/23995 1-İdarenin a) Adresi:Malzeme Dairesi Bşk. Talatpaşa Bulvarı No:3 06330 ... Devamını Oku »

TCDD DEN YETİŞKİNLERE YHT İLE İNDİRİMLİ GEZİ FIRSATI

En Az 20 kişi ve Üzeri Yetişkin Gruplar için,  Salı, Çarşamba, Perşembe günleri gidiş-dönüş 15 TL TCDD, Ankara-Eskişehir-Ankara arasında YHT ile günü birlik turizm amaçlı indirimli gezi fırsatını, bu kez yetişkin grupları için başlattı. 15 Şubat – 31 Ekim 2011 tarihleri arasında uygulanacak olan kampanya çerçevesinde, en az 20 kişi ve üzeri yetişkin grupların Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, Ankara-Eskişehir-Ankara ... Devamını Oku »

Tekirdağ-Derince trenferi işletme ihalesi 2 Mart’ta

TCDD tarafından duyurulan aşağıdaki ihale; Marmaray Projesini dolaylı olarak ilgilendiren bir ihaledir. Marmaray CR3 kapsamında banliyö hatları kapatılacağından trenlerin bir süre çalışmayacağı düşüncesi ile Tekirdağ’a gelen yük trenlerinin feribotla Derince’ye getirilip buradan tekrar yük trenlerine transfer edilip Anadolu’ya taşınması düşünülmektedir. İHALE İLANI VAGON VE DİĞER DEMİRYOLU ARAÇLARINI TREN-FERİ İLE TAŞIMA HİZMETİ ALINACAKTIR T.C DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TCDD) GENEL ... Devamını Oku »

ARAÇ KAMPANYASI

ARAÇ KAMPANYASI TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından başlatılan 2011 model araç kampanyasında ilk araçlar, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla 9 Ocak 2011 tarihinde törenle sahiplerine teslim edildi. TCDD Vakfı tarafından üyelerinin piyasaya göre daha cazip fiyat ve uygun ödeme koşullarıyla araç sahibi olabilmeleri amacıyla başlatılan kampanya kapsamında düzenlenen ilk araçların teslim törenine, Ulaştırma Bakanı Binali ... Devamını Oku »

İnternet üzerinden tren bilet satışı

İnternet üzerinden bilet satışını gerçekleştirdiğimiz sitemizin ilgili sayfalarına, her hangi bir internet sitesinden link vermek suretiyle yönlendirme işlemi yapılabilmektedir. Engellenmesi mümkün olmayan bu tür işlemleri yapan sitelerin faaliyetlerinden TCDD Sorumlu Değildir. Devamını Oku »

VATANDAŞLARIMIZA YÜKSEK GERİLİM UYARISI

VATANDAŞLARIMIZA YÜKSEK GERİLİM UYARISI Ankara-Konya Hızlı Tren Hattının inşaatı tamamlanan Havai hatlarına 06 Aralık 2010 günü  sabah saat 09.00 dan itibaren 27.500 voltluk gerilim verilecektir. Elektirikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere tırmanmak, dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli olduğu önemle duyurulur. Sayın halkımızın dikkatli olmasını rica ederiz. Devamını Oku »

2009 YILI KURUMSAL FİLM FESTİVALİNE ÇAĞRI

2009 YILI KURUMSAL FİLM FESTİVALİNE ÇAĞRI / KURUM PERSONELİNE DUYURULUR Şirketler ve Kurumların tamamen kendi personeli, imkanları ve fikirleriyle hazırlanarak yarıştığı “Corporate Film Festivali” 2009 yılında da düzenleniyor.  TCDD olarak ilkine katıldığımız ve en iyi ekip ödülünü aldığımız festivale bu yılda katılarak, Kuruluşumuzu ve yarattığımız değerleri kamuoyuna değişik bir çerçeveden anlatmak istiyoruz. Festival için hazırlanacak filmler İŞ’TE REKLAM, İŞ’TE İLETİŞİM ... Devamını Oku »

AKÇAY VE AYVALIK’A KOMBİNE YOLCU TAŞIMACILIĞI BAŞLIYOR

TATİL BELDELERİNE DEMİRYOLU İLE ULAŞIN… AKÇAY VE AYVALIK’A KOMBİNE YOLCU TAŞIMACILIĞI BAŞLIYOR… TCDD yaz mevsiminin başlamasıyla iç turizmdeki hareketlenmeleri dikkate alarak her yıl yoğun talep gören uygulamayı yeniden başlatıyor. Ankara’dan Akçay’a ve Ayvalık’a otobüs bağlantılı tren seferleri bu yaz da tatilcilere hizmet verecek. 1 Temmuz 2009’dan itibaren hayata geçecek uygulama ile Ankara-Balıkesir-Akçay ve Ankara-Balıkesir-Ayvalık arasında otobüs bağlantılı tren seferlerini hayata ... Devamını Oku »