MALATYA HIZLI TREN İSTİYOR

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 61. hükümetten ve Malatya milletvekillerinden bu dönem Malatya’nın yıllardır gündeminde olan problemlerin çözülmesi konusunda Malatya’ya ve esnaf ve sanatkar camiasına daha fazla destek beklediklerini bildirdi.
MALATYA HIZLI TREN İSTİYOR-tcdd.net-tcddHızlı tren projesi konusunda Malatya’nın mağduriyet yaşamamasını istemediklerini ifade eden Keskin, “Hızlı trenin Malatya’ya getirilmesi konusunda bürokratik ve yasal tüm çalışmalar en azında bu dönem bitirilmeli. Vagon Onarım Fabrikası, yapılış amacına uygun olarak faaliyete geçirilmeli. TCDD 5. Bölge Müdürlüğü alanındaki yolcu indirme-bindirme peronu ile gar dışındaki tüm depo, tamir atölyeleri ve tesisler şehir dışına çıkartılmalı. Yük vagonları yine şehir dışına çıkartılmalı. Boşalacak olan alan ise sadece yeşil alan olarak kullanmak kaydı ile Belediye’ye devredilmeli. Böylesi bir durum, büyük bir alana sahip olan Yeşiltepe bölgesinin şehirle birlikte gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Hakkında Admin

2 yorum

  1. SİVAS-MALATYA HIZLI TREN HATTI başta olmak üzere MALATYA HIZLI TREN HATLARINA bağlanmalıdır.MALATYA’ya HIZLI TREN FABRİKASI kurularak ÜLKEMİZDE HIZLI TREN İŞLETMECİLİĞİ geliştirilmelidir…

  2. SİVAS-MALATYA hızlı tren hattı hemen yapılmalıdır….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*