TCDD Ankara-Konya Hattına Yeni Set

TCDD-logo-pngTCDD, Ankara-Konya YHT hattında artan talebi karşılamak ve karşılıklı sefer sayısını artırmak amacıyla 6 tren seti daha almak için bu ay içerisinde ihaleye çıkacak.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren hattında artan talebi karşılamak ve karşılıklı sefer sayısını artırmak amacıyla 6 tren seti daha almak için bu ay içerisinde ihaleye çıkacak.

300 kilometre maksimum hıza sahip mevcut setler, saatte 250 kilometre işletme hızıyla çalıştırılırken, yeni setler saatte 350 kilometre maksimum hıza sahip olacak ve 300 kilometre işletme hızıyla çalıştırılacak.Ankara-Konya arasındaki karşılıklı 8 seferle başlamış, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle talebi karşılamak için geçen yıl Aralık ayından itibaren seferler karşılıklı 14’e çıkarılmıştı. Daha sonra eklenen iki seferle birlikte şu anda günlük karşılıklı 16 sefer gerçekleştirilen hatta, yeni setlerin devreye girmesiyle sefer sayısı ilk etapta 30’a çıkacak.Ankara-İstanbul YHT hattının tamamlanarak hizmete girmesinin ardından da karşılıklı sefer sayısının 40’a ulaşması planlanıyor.  tcdd.net

Hakkında Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*