TCDD HIZLI TREN KONYA GAR’DA

TCDD-AMBLEM-VE-LOGO-TCDD NETTCDD Hızlı tren Konya Garı’nda.Bir süredir test sürüşleri devam eden Konya – Ankara arası hızlı tren projesinde ilk kez hattın tamamı kullanıldı.
TCDD HIZLI TREN KONYA GAR'DA-TCDD NET2 trenin birbirine bağlanmasıyla oluşturulan test treni Konya Garı’na girdi. Test sürüşüne katılan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Konya-İstanbul arasını 3,5 saate indirecek hat için de tarih verdi.Hızlı Tren hattında sürdürülen çalışmalarda sona yaklaşıldı. 3 Haziran’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hızlı trenle Konya’ya getirmeyi hedefleyen Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü tüm hattı test sürüşlerine açtı. Hızlı Trenle Ankara’dan hareket eden Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman ve Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, ilk kez Konya Garı’na kadar geldi. İki trenin birbirine bağlanmasıyla oluşturulan hızlı trenin, hattın tamamını kapsayan test sürüşü başarıyla gerçekleştirildi.TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman “Konya hattında bütün alt yapı çalışmaları bitti, sadece trenle merkezin haberleşme sistemlerini yapıyoruz. Bunu de en kısa zamanda bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz. İki tren birbirine akuple edilmiş bir şekilde çalışıyor. Yolcu çok olursa iki tren birlikte çalıştırabiliriz diye, onu da test ediyoruz. Konya garına giren tren Türkiye’nin en uzun trenidir” dedi.Konya-Ankara arası hızlı tren hattının hizmete açılacağını ancak çalışmaların bitmeyeceğini ifade eden Karaman, Konya-İstanbul arasını 3,5 saate indirecek hat için de tarih verdi. Karaman “Bu yıl içerisinde Eskişehir-Konya hattını da açacağız. Konyalılar şimdilik aktarma sistemiyle İstanbul’a gidebilecekler. Süresi 5.5 saat civarında olacak. Daha sonra İstanbul hattı açıldığında da Konya-İstanbul arası 3,5 saat olacak. O da 2013 sonu gibi gözüküyor” dedi.TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Konya-Ankara arasında yapılacak günlük sefer sayıları hakkında da bilgi verdi. 4 gidiş 4 geliş olarak başlayacak seferlerin müşteri ihtiyacına göre yeniden belirleneceğini dile getiren Karaman “Hedefimiz saat başı Konya’ya tren koyabilmek” dedi.

Hakkında Admin

2 yorum

  1. mrb.ismim necla sitenide memnuniyetsizliğimi dile getirmek ve daha sonraki ihtiyacımda aynı sorunlarla karşılaşmak istemediğim için dile getirmeyi uygun buldum.en önemliside diğer insanlar ay duruma düşmesin dileğim yanı sefer ayarlamak bukadar zormu ayarlanır bir sefer ayarlama adeta delirtiyor sitenin gereken bilgileri yetkilere aktarılmasını rica ediyorum.

  2. İstekleriniz gerekli yerlere ulaştırılmıştır Necla Hanım,Mutlaka dikkate alınıp çözümlenecektir.Her türlü istek ve önerileriniz için:
    http://forum.tcdd.net
    adresinden bizlere daha kolay ve güncel ulaşabilirsiniz,iyi günler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*