TCDD Kırıkkale-Yerköy hızlı tren ihalesi bu yıl yapılacak

TCDD Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde çalışma yapılmadığı gibi bir görüntü olduğunu ifade eden Ulaştırma Bakanı Mehmet Habip Soluk, bunu, çalışmaların karayolundan uzakta yapılıyor olmasına bağladı. Soluk, projenin hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.
Bakanlığına bağlı kurumların Sivas’ta gerçekleştirdiği yatırımları incelemek üzere Sivas’a gelen Ulaştırma Bakanı Habip Soluk, Ankara-Sivas Hızlı Tren Yerköy-Yozgat-Sivas arası alt yapı inşaatı yapım işinde inceleme yaptı.Yıldızeli ilçesi Geminbeli mevkiinde yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Soluk, daha sonra T-6 tünelini gezdi. Burada gazetecilere bir açıklama yapan Soluk, ‘yüksek hızlı tren projesinde çalışma yok’ gibi sualler sorulduğunu söyledi. Projenin bir an önce bitirilmesi için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü kaydeden Soluk, Yüklenici firmaya ve bizim kendi personelimize teşekkür ediyorum diye konuştu.Yüksek hızlı tren projesinin karayolundan uzakta ve insanların göremeyeceği güzergahlarda yapıldığını belirten Bakan Soluk, Bu çalışmaların sonucunda inşallah 251 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Sivas arasını 2014 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Şu anda 141 kilometre bir güzergahta çalışılıyor. 111 kilometrelik kısım ise bu yıl içerisinde ihale yapılacak. Ayrıca, Ankara-Kayaş arası 11 kilometre, Başkent Ray ile birlikte ihalesi müşterek yapılacak. Kayaş-Yerköy arası 141 kilometrelik bir kesimin de bu yıl sonu itibariyle ihalesini yapacağız. Ancak orada Ankara-Kayaş-Kırıkkale, Kırıkkale-Yerköy olarak iki kesime ayırmak söz konusu. O iki kesim ayrıldığında da üç kesim halinde hummalı bir çalışmayla altyapının yapım süresini kısaltmayı hedefliyoruz. Kısım kısım ihale etmemizdeki amaç, altyapının hızlandırılması. şeklinde konuştu
.

Hakkında Admin

5 yorum

  1. Yüksek hizli tren tcdd bakimindan cok önemli gercekten ankara konya ankara eskisehir gibi illerde hizli tren var kirikkalede olmasida güzel olur ankara kirikkale sivas arasi güzel olur.

  2. LEVENT UĞURELLİ

    meraba kırıkkale’den geçecek hızlı tren hattı çevre yolu üzerinden geçecekmi ve ne zaman ihalesi yapılcak.karacalı köyü alt tarafından geçecekmi bu evlerin gitme ihtimalı varmı.teşekkür ederim.

  3. merhaba kırıkkale hızlı tren hattı ihalesi ne zman yapılacak? tskkr edrım

  4. 2013′ te yapılacak,kesin tarih belli değil.

  5. peki paralar ne zmn verılcek? tskkrler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*