TCDD URLA Eğitim Ve Dinlenme Tesislerine yıkım kararı

TCDD NET-TCDD LOGO

Devlet Demiryolları’nın Urla’da bulunan tesisinin birinci derece arkeolojikSİT alanı içinde yer aldığı öne sürüldü
Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü’ne ait Urla’daki kamp için birinci derece arkeolojik SİT alanı içinde kaldığı gerekçesiyle yıkım kararı çıktı. Urla Belediye encümüneni, geçtiğimiz günlerde aldığı karar ile kampın yıkımını onaylarken, TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, karara ateş püskürdü.
Kampın tarihinin 60 yıl öncesine dayandığını belirten Eriş, "Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait olan araziyi iki defa 49 yıllığına kiraladık. İnsanlar tatil zamanlarını ayarlayıp buraya geldi. Şimdi tüm tesis yıkılmak isteniyor. Gerekli grüşmeleri yapıyoruz. Durumu acil olarak Ankara’ya Genel Müdürlüğe bildirdik" dedi.Kararı kesinlikle uygulayacaklarını belirten Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu ise, "Valilikten bize uydu grüntüleri geldi. Biz de kararı ona göre aldık. Aksi takdirde sorumlu biz oluruz" diye konuştu. TCDD’nin en büyük kamplarından biri olan ve günde 500 kişinin ağırlanabildiği TCDD Urla kampına yıkım kararı TCDD NETdev tesis için yıkım kararı uygulanacak. 8 Nisan 1985 yılında ikinci kez 49 yıllığına kiralaması yapılan 32 bin 683 metrekare alana sahip kampın SİT alanında kaldığını belirten Urla Belediyesi, olan kampta kıyı kanunun ihlal edildiğini öne sürdü. Belediye encümeninin aldığı karardan sonra TCDD’ye gönderilen yazıda, "SİT alanı üzerinde hazineye ait alanda izinsiz olarak tek katlı idare binası, mescit, yığma bina, konteynerden bozma yapı, lojman, arıtma tesisi, gazino, Tanju Okan Gazinosu, Yakamoz Restoran, tuvaletler, beton iskele, su kaydırağı, ahşap iskele, sundurma ve çeşitli müştemilatlar yapılmıştır. Ayrıca kıyıya yaklaşık bin metrekarelik beton dolgu yapılırken kamuya açık olan kıyı kullanımı da demirlerle kapatılmıştır" denildi.
Belediye, TCDD’den izinsiz olarak yapılan imalatların tamamını yıkmasını isterken, yıkmadığı takdirde kendisinin yıkarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.
Yeniasır

Hakkında Admin

3 yorum

  1. URLA BELEDİYESİ, MAZİSİ 60 YIL.A DAYANAN YÜZLERCE VATANDAŞIN YARARLANDIĞI ÇEVREYE ZARAR VERMEYEN BİR TESİSİ YIKMA KARARI ALIRIM DİYOR DA, RUHSATLI-RUHSATSIZ İLKEL METODLARLA ÇALIŞARAK YÜZLERCE KİŞİYİ, DOĞAYI ZEHİRLEYEN EVLERİN DİBİNDEKİ 3 TANE BETON ŞANTİYESİNE NİYE BİR EL ATMIYOR ACABA ONLARIN DOKUNULMAZLIĞIMI VAR BİZDE BİR BİLSEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SAĞLIĞIMIZDAN OLMADAN, VALİLİK BU KONUDA HİÇ ÇABA SARFETMEYEN URLA BELEDİYESİNE DE BİR UYARIDA BULUNSA. BİZLERİN VALİLİKTE ÇEŞİTLİ KURUMLARDA ŞİKAYETLERİMİZ MEVCUT.BİZİMDE TOZ YUTMA MAZİMİZ 5 YILLIK.URLA BELEDİYESİNİN, KENDİSİNE ŞİKAYETLERİMİZİ İLETEN HER KURUMA BAKANLIKLAR VALİLİK DAHİL ” KONU MAHKEMEDE “DİYE VERDİĞİ CEVAPLAR BİZE İNANDIRICI GELMİYOR.ÜÇÜ DE MAHKEMEDE Mİ.BU MAHKEME NEDEN BİR TÜRLÜ BİTMİYOR. VALİLİĞİN DİKKATİNE.

  2. Söylediklerinizde yerden göğe kadar haklısınız,maalesef nerde pürüzlü işler var araştırmaya kalksak alınan cevap standart “HUKUKİ SÜREC DEVAM EDİYOR” maalesef işin en kolayı bu…maalesef…

  3. mahmut ndemirkolllllu

    kiraya veren hazine nn konuyla ilgili görüş yazmıyor. SİT alanını9n kiraya vermeyi iyi biliyor.Hazinenin bazı elemanları da kamptan yayarlanıyor..3-5 komntenjanda urla belediyesine tanınsın .bu rüşver onları yola getirir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*