TÜDEMSAŞ

Tcdd Amblem Logo Png418.000 m2’lik toplam alanı, 100.000 m2’lik kapalı alanı, yaklaşık 1500 uzman personeli ile Ortadoğu ve Balkanlar’ın en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olan TÜDEMSAŞ, ulusal demiryolu sektörünün faaliyet alanına giren ihtiyaçlarını karşıladığı gibi yurtdışına da Yük Vagonu ve Yedek Parçaları ile sanayi ürünleri ihraç etmektedir.Tüdemsaş

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olan TÜDEMSAŞ, yük vagonu bakım-onarımı, her türlü yük vagonu ve yedek parça üretimi ile demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.
Vagon Üretim, Vagon Onarım, Metal İşleri İmalat Fabrikalarından müteşekkil 3 ana üretim birimi ile bu birimlerin çalışmasında destek hizmeti sağlayan Bakım Onarım, Kalite Kontrol, Malzeme, APK, Mali İşler, Ticaret ve Pazarlama, Personel ve Eğitim, Sağlık Sosyal İşler Daire başkanlıklarından oluşan 8 muhtelif daire başkanlığından müteşekkil bir organizasyona sahiptir. Şirket 1 başkan ve 4 üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetilir. Genel Müdür Yönetim Kurulu’nun da Başkanıdır.

Ülkemizin kalkınmasının ve gelişmiş ülkeler arasında layık olduğu yeri almasının ancak ve ancak sanayileşmekle olacağı bilinen bir gerçektir.TÜDEMSAŞ da Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biridir. TÜDEMSAŞ dünyanın dev şirketleri arasında yerini almak ve dünya piyasalarında diğer şirketlerle rekabet edebilmek için kaliteli ve ucuz üretim yapmak zorunda olduğunun bilincindedir. Şirketin ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alarak üretimini bu kalite belgesi güvencesinde yapması, inanırlılığını ve kabul edilebilirliğini bir kat daha arttırmıştır. TÜDEMSAŞ, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine uygun üretimi ile;

• Yük Vagonu imalat ve tasarımında,

• Yük Vagonu Onarımında,

• Her Türlü Tesis ve Makine parçaları İmalat Tasarım ve Onarımında,

• Her Türlü Dövme Pres ve Lastik İşlerinin İmalat, Onarım ve Tasarımında,

bir dünya markası olarak kendi pazarında söz sahibi olmayı amaçlamaktadır.

Şirketin ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesindeki

KALİTE POLİTİKAMIZ;

“Kaynakları Etkin ve Verimli Kullanarak, Müşteri ve Çalışan Memnuniyetini Sağlayan, Çevreye Duyarlı, Sektöründe Uluslararası Normlara ve Değişen Şartlara Uygun Üretim Yapmak ve Sürekli İyileşmeyi Sağlamak`tır.

TARİHÇE

TÜDEMSAŞ (Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii Anonim Şirketi) buharlı lokomotif ve yük vagonlarının tamirini yapmak amacı ile Sivas Cer Atölyesi adı altında 1939 yılında kurulmuştur. Demiryolu ulaşımının gelişimine paralel olarak 1953 yılında yük vagonu üretimine başlamıştır.1975 yılında SİDEMAS olan ismi 1986 yılında TÜDEMSAŞ olarak değiştirilmiştir.

ISO 9001 Kalite Belgesine sahip olan TÜDEMSAŞ, yük ve yolcu vagonu tamiri, her türlü yük vagonu ve yedek parça üretimi ile demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

ULUSLARARASI FAALİYETLER

Düzenli olarak 2 yılda bir düzenlenen Sonuncusu Almanya/Berlin’de gerçekleşen Uluslararası Demiryolu Fuarına iştirak edilmektedir.

Çeken ve çekilen araçlar konulu fuara Dünyada bu konuda faaliyetlerde bulunan tüm şirketlerin katılım sağlaması nedeniyle Dermiryolu konusundaki son teknolojik gelişmeler takip edilebilmekte ve Şirketler arası diyalogların oluşması sağlanmaktadır.

Hakkında Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*