Türkiye’nin en hızlı treni geliyor

TCDD-logo-pngTCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, saatte 350 kilometre hız yapabilen tren alımı için Ekim ayında ihaleye çıkacaklarını bildirdi.

Karaman, önümüzdeki ay yapılacak ihaleyle biri saatte 350 kilometre hız yapan tren olmak üzere toplam 6 adet tren alımı yapmayı planladıklarını söyledi.
turkiye-nin-en-hizli-treni-TCDD-tcdd.net-haberAnkara-Konya Yüksek Hızlı Tren hattında kullanılacak hızlı trenle, Ankra-Konya arası ulaşım süresinin 1 saat 15 dakikaya düşeceğine dikkati çeken Karaman, ”Konya’ya inşallah kısa zamanda 1 saat 15 dakikada gitmeyi gerçekleştireceğiz. Ekim ayında ihaleye çıkacağız. İhaleyle altı adet hızlı tren alacağız. Biri 350 kilometre hız yapan tren olacak ama 300 kilometre hızla çalıştırılacak” diye konuştu.Karaman, Konya-Ankara hattının, 350 kilometre hız yapan trene uygun bir şekilde yapıldığını ifade ederek, ”Burada bizim kurp dediğimiz, viraj olarak anılan şey yok. Konya’da alan, Eskişehir hattına göre daha düz. Alan düz olduğu için tren daha doğrusal gidiyor. Hatta kullanılan malzeme, arazi yapısı, her şeyi buna uygun. Sertifika kuruluşu da buraya raporunu verdi. 350 kilometre hızına uygun raporunu aldık. İhaleyle tren alıp, denemelere başlayacağız” şeklinde konuştu.

Hakkında Admin

2 yorum

  1. Umarım ICE-3 serilerinden alırlar.

  2. konyaya dönüş trenini kaçırdığımızda başka tren yok o yüzden yedek trenlerin gidiş dönüşlerini tekrar kaçıranlar için yapmanızı rica ediyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*