VAGON NUMARASI SORGULAMA SAYFASI

Vagon Teknisyeni arkadaşlar merhaba,

Vagon kontrol numarası bulma, Tüm haneleri mevcut olan Vagon numarasını doğrulama ve herhangi biri hanesi eksik olan Vagon numarasını kolayca bulmamızı sağlayan ve internet üzerinden çalışan bir program yazmış ve internet sitem üzerinden herkezin kullanımına açmış bulunmaktayım.

Normalde bize öğretilen ve hepimizin bildiği 2-1-2-1-2-1… sistemini işleterek,kağıt kalem ile yazarak yapabildiğimiz bu işlemi çok daha kısa zamanda, saniyeler içinde ve zahmetsizce yapabilmek artık mümkün. Sistem tüm TCDD ve özel şirket vagonlarının Vagon numaralarının doğruluğunu %100 kesinlikte tespit edebilmektedir.

www.sorgu.tcdd.net adresinde çalışan bu programa, internete bağlı herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan ulaşabilirsiniz.(Not: Adresi direkt adres çubuğuna yazınız ve Entere basınız, Google ile arama yapmayınız, yeni olduğu için henüz Google da görünmeyebilir)

Sayfayı kullanmak çok basit olup ekrandaki yönergeleri takip ederek kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Ekranın sol tarafında yukarıdan aşşağıya doğru
-Vagon No Sorgula
-Kontrol No Bul
-Eksik Numara Bul
Menülerinden ihtiyaç duyulana tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

1- (Vagon No Sorgula) Açıklama : Tüm numaralarını bildiğiniz, doğru olmama ihtimali bulunan veya teyit gerektiren Vagon numaralarını bu bölümden sorgulayarak kesin doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

2- (Kontrol No Bul) Açıklama : Vagon Kontrol numarası olan son numarayı, bu seçeneği kullanarak bulabilirsiniz.

3- (Eksik Numara Bul) Açıklama : Herhangi bir sebepten dolayı okunamayan, bilinemeyen bir numaranın olması durumunda bu menüyü kullanarak eksik olan Vagon numarasını bulabilirsiniz. Bilinemeyen numara yerine herhangi bir harf, örneğin X harfi koyup diğer bilinen numaralarıda yazarak, Eksik No Bul tuşuna tıkladığınızda sistem gerekli hesaplamaları yapıp otomatik olarak size eksik olan numarayı verecektir.

TCDD ve Özel Sektör Trenlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasında çok büyük emekleri olan değerli Vagon Teknisyeni arkakadaşlarımın hepsine selam eder, iyi çalışmalar, hayırlı vazifeler dilerim.

www.sorgu.tcdd.net <— Tıklayınız

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. vagon numrasındaki eksiklik veya hatalı yada okunamayan beynelmilel numaranın doğru rakamını kısa zamanda bulmada önemli bir proğram yapılmış,bu hizmeti burda herkese sunan arkadaşa teşekkür ederim.bu teşekkürü önce kurum yetkilisi -takdirname vererek-taktir etmeliydi… 30000 civarında bulunan vagonların çok az bir kısmında hatalı numara yda mükerrer numara bulunabilir..Atlyeye veya fabrikalara giren tüm vagonların numaraları bu yolla kontrol edilemsinde yarar var.Hatalı eksik numara tashih edildikten sonra ,düzeltilen numaranın eski ve yeni numaralar her ay bir üst makama bildirilmeli.Tüm vagonların(sigortalı olsun olmasın) bir kütüğü(envanteri)vardır..Numarası değiştirlien(düzeltilen)vagonların kütüğüne de işlenmesi için ilgili makama bilgi verilmeli..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*